• Сподели на:

Анџелина Џоли единствена жена на листата најплатени актери

___

Актерка која најмногу заработила во текот на претходната година, односно 33 милиони долари е Анџелина Џоли,која воедно е и единствената жена во листата на топ 10 најплатени актери. Првото место според податоците на Филската Академија во Њујорк му припаѓа на Роберт Дауни Џуниор кој во 2013 заработил неверојатни 75 милиони долари. На второ место испод суперхеројот Ајрон Мен се најде Ченинг Тејтум со 60 милиони долари и со 55 милиони долари е Хју Џекман. Само 4 милиони помалку има заработено Марк Волберг, кои слично колку него имаат заработено и Двејн Џонсон, Леонардо Дикаприо, Адам Сендлер и Том Круз.


Оставете коментар

___