Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Волшебен тоник за блескав тен на вашата кожа

За овој здрав тоник потребни ви се само две состојки, а резултатите се загарантирани.

Ако сте во потрага по производ кој ќе ја ревитализира вашата кожа на сосема природен начин, секако, секогаш може да пронајдете нешто на полиците во вашата омилена продавница. Но, овојпат ние ви пренесуваме рецепт за потполно природен тоник кој ќе го сочува здравјето на вашата кожа и ќе и го врати нејзиниот природниот сјај.

Се’ што ви е потребно се краставица и јаболков оцет.

Потребно е да ја нагмечите краставицата, да го исцедите сокот и да го промешате со 50мл јаболков оцет. Мешавината сипете ја во чисто шишенце и користете го овој тоник секоја вечер за да го исчистите и освежите вашето лице. 

Нанесете го на парче памук, а потоа нежно натапкајте ја кожата на лицето, вратот и деколтето. Овој едноставен тоник ќе го врати природниот сјај на вашата кожа.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...