• Сподели на:

Вистинска убавина: Како изгледаат моделите без шминка

___

Освен насловната страна  со модната икона на денешницата – Сара Џесика Паркер, априлското издание на британскиот Harper`s Bazaar  донесе уште неколку посластици. Имено, рубриката за убавина ја украсија уште три легендарни супермодели на девеесетите години – Амбер Валета, Хелена Кристијансен и Шалом харлоу.

Овие три шени, кои сеуште владеат со светот на модата, застанаа пред објективот на Питер Линдбер и на сите читателки им го доловија концептот на убавина.

Тие позираа без и трунка шминка, покажувајки како вистинската убавина лежи во оние ситни(не)совршенства: пегички, подочњаци и шармантните бори.

6a00e54ef96453883401a5118136e8970c-700wi-490x711

harpers_bazaar_uk_2014-04-780-490x660

harpers_bazaar_uk_2014-04-806-490x661


Оставете коментар

___