Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Туи – Кинеска масажа за отстранување на брчките од лицето

Техниката која ја користат древните Кинези веќе 2000 години и со која го стимулираат крвотокот, енергијата во телото, се опушаат и ги зајакнуваат мускулите, се нарекува Туи.

Овозможува убаво затегнато лице без подбрадок и без брчки, какво што имаат и кинеските девојки. Тајната на негувањето не е во разните креми, туку во техниката на масажата.

Уште подобро е тоа што не мора да ја правите во скапи козметички салони, туку е доволно едноставна и за во домашни услови.

Покрај тоа што се грижите за убавината и негата на кожата, со помош на Туи може да се ослободите од главоболката, болката во синусите и очите, мигрената и за да ја хармонизирате енергијата во мозокот.

Погледнете во видеото како практично да ја изведете:

httpv://www.youtube.com/watch?v=sCMoPuUwlkc

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement