Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Трикови за убави и секси гради

Повеќе пати досега сме пишувале совети кои ќе го подобрат изгледот на ваѓите гради но сепак, кога станува збор за совршеното деколте, добрите совети никогаш не се на одмет.

Следното видео ни открива неколку нови трикови како да направиме градите да ни изгледаат побујно во градникот што го носиме.

Совет 1: Закопчајте го градникот под плешката, а не превисоко како што прават многу жени

Совет 2: Помеѓу прерамката и кожата треба да има простор од еден прст

Совет 3: При наведнување градите не треба да излегуваат од корпите

Совет 4: Со прст проверете под градникот дали е добро затегнат

Совет 5: Благо свиткајте ја дланката од едната рака и направете го движењето што е прикажано на видеото. На овој начин градите ќе ви изгледаат подобро во градникот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...