• Сподели на:

Тридневна фејс-лифтинг диета

___

Диетата направете ја пред да почнете да ја следите општата програма за подмладување)

ПОЈАДОК

Омлет од три белки и една жолчка. Печен или варен лосос. Една шолја овесна каша. Половина праска (може и конзервирана). Една чаша сок од боровинки.

РУЧЕК

Печен див лосос, туна од конзерва, сардина во маслиново масло или суши од лосос. Две порции зелена салата прелиени со маслиново масло и свежо исцеден лимонов сок. Две резанки ананас. Две чаши вода.

ПОПЛАДНЕВНА УЖИНА

Пилешки гради без кожа. 4 лешници или бадеми. Едно зелено јаболко.ВЕЧЕРА Печен лосос. Две порции од зелената салата. Еден портокал. Една порција боровинки или киви.

УЖИНА ПРЕД СПИЕЊЕ

60 гр мисиркино месо со малку сол или пилешки гради. Една круша или зелено јаболко. 3-4 бадеми или маслинки.


Оставете коментар

___