• Сподели на:

Тајната на убавината на Синди Крафорд: Хранлив пијалак од бадемово млеко!

___

Познатиот супермодел беше доволно љубезна за да го подели рецептотна својата магична напивка …

 

Топ моделот и една од најпознатите манекенки во светот во својата 48 година, изгледа фантастично и иако сме сигурни дека генетиката во голема мера е одговорна за нејзиниот изглед, редовното вежбање и правилната исхрана, без сомнение исто така допринесуваат за тоа!

 

Иако повеќе не е активна како модел, Синди се стреми да го задржи својот беспрекорен изглед, а таа неодамна го откри својот таен рецепт за здрав пијалак кој ви овозможува да останете здрави и убави.

 

Таа на својот Твитер профил на слика подели фотографија и рецептот од пијалокот:

 

1 чаша бадемово млеко, половина замрзната банана, 1 чаша спанаќ, 1/4 чаша свежи листови од нане, рака какао снегулки.

 

Промешајте ги состојките во блендер и уживајте!

 


Оставете коментар

___