• Сподели на:

Што се може кокосовото масло ?

___

Кокосово масло се користи од страна на бројни познати личности, вклучувајќи ги  Гвинет Палтроу и Блејк Лавли. Дали вие би го пробале? Еве за што можете да го користите ова природно решение. Тоа е најдобро да се користи природно цедено, но така е малку скапо.

  1. На лицето ставете кокосово масло, извадете ја шминката, резултатите се зачудувачки.
  2. Нанесете од маслото на краевите на косата и спречето го кинење на истата.
  3. Секоја вечер ставете на трепките, ќе ви станат многу погусти.
  4. Втријте го маслото на стапалата пред спиеење, наредниот ден тие ќе се мазни.
  5. Направете балзам за усни од 4 гр кокосово масло, 4гр масло од јојоба и 2 гр восок.
  6. Ставајте од маслото директно на акните, брзо ќе се повлечат.

Оставете коментар

___