• Сподели на:

Разладете се со мирисот на мента

___

Доколку не знаете на кој начин да се разладите за време на топлите денови – помирисајте мента, советуваат научниците!

За чувство на свежина за време на целиот ден, во топлите денови користете тоалетни води или парфем кои содржат мента бидејки тие го ‘’залажуваат’’ мозокот и му даваат константно чувство на свежина.

Доколку пак не сакате да експериментирате со парфеми, одберете гел за туширање или млеко за тело кое има освежувачка состојка – ќе се разладите за момент!


Оставете коментар

___