Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Празнична make-up колекција на Dolce&Gabbana

Италијанската модна куќа ја представи својата празнична beauty колекција на кармини за усни и лакови за кои инспирација пронашле во византиските мозаици и богатото наследство на накит на Сицилија, када Dolce&Gabbana ги користи како непресушна инспирација за својата работа.

Оваа beauty едиција е маѓепсна, сјајна и се наоѓа на листата на новогодишни желби на секоја жена која го прати трендот. Со секој кармин за усни доаѓа и припаден лак за нокти во четири нијанси: аметист, рубин, смарагд и топаз, а сите се еднакво впечатливи како и накитот од кој се инспирирани. Кармините чинат 42 долари, додека лаковите се по 28 долари.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...