Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Потполно природна маска со ефект на фејс-лифтинг

За едноставна маска со ефект на затегнување на кожата потребни ви се лимон и јогурт.

Исцедете го лимонот, односно една лажица и измешајте го со две лажици јогурт. Маската нанесете ја на претходно исчистено лице и оставете ја да делува додека не се исуши. Како времето одминува ќе почувствувате дека кожата се затегнува. По 20-тина минути маската измијте ја со топла, а потоа со ладна вода. Лицето нежно исушете го со тапкање на пешкир па потоа нанесете вообичаена хидратантна крема.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...