Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Oтријте каков пролетен make up ви предложува Lupita Nijongo

Лицето кое стана незаменливо во модните кампањи и кое често ни се смее на насловните страници на многу модни магазини е преубавата Lupita Nijongo , ѕвезда на серијата ‘’12 години ропство’’.

Уште едно издание во кое таа заблиска е кампањата на ESSENCE магазинот за месец март, во која во центарот на вниманието е шарениот пролетен make up look.

Јаките бои на Lupita  изгледаат чудесно, како и фустанот на Vera Wang .

Со ваков прекрасен make up, тешко е да се чекаат првите топли зраци на сонцето.

lupita11-490x632

lupita21-490x654

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...