• Сподели на:

Омилени козметички производи на Rosie Huntington Whiteley

___

Моделот на Victoria’s Secret открива со кои производи секојдневно ја негува кожата и телото

1. Lancome Renergie Multi Lift кремата за лице е нејзиното омилено средство за нега на лицето.

   4

2. За нега на косата манекенката најчесто користи производи на Kerastase, кои како што вели таа, освен што ја зајакнуваа косата, истовремено ја прават густа и раскошна.

 2

3. Течен алајнер во црна бојана брендот MAC е дел од нејзиниот несесер.

4. Бидејќи често е изложена на сончеви зраци, таа тврди дека е неопходно кожата секогаш да биде заштитена, а во тоа и помага кремата Sisley Broad Spectrum Facial Sunscreen SPF 50+.

5. Никогаш не излегува од дома без кафена маскара, својата шминка ја надополнува со природни нијанси на сенки за очи од брендот Burberry.

3


Оставете коментар

___