Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Одличен трик за црвен кармин која секоја жена треба да го знае!

Жените обожаваат црвен кармин, но тој е малку незгоден затоа што постојано остава траги на чашите, па дури и облеката.

Но со еден мал трик ќе можете без проблем да пиете од својата чаша и да не се грижите дека ќе оставите траги од карминот.

Погледнете го видеото и научете го овој интересен, но екстремно лесен трик.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...