Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Нокти со боја на вино

Есента е на големо во своите нијанси. Таа е идеално годишно време да испробате малку потемни и други бои на нокти. Оваа сезона прав хит е бојата на виното.

Темните лакови одлично стојат и на долгите нокти. Исто така, совршено визуелно ќе ги сокријат сите нерамнини на ноктите. Спектарот на бојата на црвено вино се протега од темна до полно потемни нијанси кои на крајот изгледаат со кафенасти тонови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement