Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Неодоливи црвени усни

Со години smokey eye бил главниот тренд, но се чини дека оваа сезона светот на модата одлично ги нагласува усните. Бордо бојата на усните била хит минатото лето, а оваа година заземале место црвените тонови кои ќе се носат следните месеци.

Ако не сте мајсторка кога се во прашање заводливите нијанси на кармини, погледнете ги дамите во продолжение…

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...