Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Најдобра крема за лице

Овој рецепт за домашна хидратантна крема за лице секојдневно ќе ве одушевува со прекрасниот природен мирис, додека во исто време ќе ја навлажнува и лекува кожата. Едноставноста никогаш не била поедноставна. Најдобрите работи се секогаш едноставни, зарем не?

Состојки: ½ шолја кокосово масло, 1 лажица течен витамин Е (да се чува од стареење и природен конзерванс), 5-7 капки есенцијално (етерично) масло од лаванда (или пак она што вие сакате).

Ставете го кокосовото масло, витаминот Е и маслото од лаванда во сад. Потоа добро измешајте. Ако ја правите оваа крема на поладно време, кога кокосовото масло има тенденција да биде тврдо, ќе морате прво да го загреете кокосовото масло на собна температура, да го изгмечите потоа со миксер да ги измешате сите овие состојки за да можат да се соединат, за на крај да добиете кремаст производ.

Сето ова префрлете го во тегла, чувајки ја подалеку од извор на топлина и светло. Најдобро би било да ја чувате во фрижидер.

Користете ја оваа крема наутро и навечер. Доволна е мала количина а кремата трае и трае…

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...