Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Маска за лице од младо сирење

Кога негувате осетлива кожа мора да бидете крајно внимателни во одбирање на соодветни производи

Сепак, од страв дека и производите наменети за осетлива кожа може да им наштетат, многу жени се одлучуваат за нега со природни состојки.

Ако сакате третмани со добро познати состојки, ви откриваме рецепт за маска која е идеална за нега и на анјосетлива кожа.

Се што ви е потребно се две лажици младо сирење, кое треба да го измешате со една лажица мед. Мешајте се додека не добиете убаво соединета смеса.

Маската нанесете ја на претходно исчистено лице и оставете да делува 20 минути. Не ја испирајте маската со вода. Наместо тоа, натопете памук во топло млеко исо тоа нежно извадете ја маската од лицето.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...