• Сподели на:

Маска против акни од банана, мед и лимон (Видео)

___

За вашето лице секогаш да изгледа негувано и свежо би ви требало од време на време да го храните со маска. Со оглед на тоа дека најчестите непријатели на кожата се акните, испробајте ја оваа одлична маска од банана, лимон и мед.

Бананата ќе ја нахрани кожата, медот ќе ја регулира маснотијата а лимонот ќе ги одстрани лузните од акни. Погледнете го видеото во продолжение.

DIY: At Home Acne Curing Facial Mask with Honey, Banana and Lemon – Mackenzie Kelly

 

 

 


Оставете коментар

___