Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Маска од ружи за мека кожа на лицето

Денес во светот постојат повеќе од 20.000 врсти на ружи и тие се применуваат во скоро сите козметички поими. Ако имате покрај себе ружи во раце, направете ја за себе оваа маска.

2 цвета од ружа, ½ шолја чист алкохол, 1 истолчена жолчка, 1 лажица истопен мед.

Листовите од ружите ставете ги во сад и прелијте ги со чист алкохол. Добро затворете го и оставете да отстои на темно место неколку денови. Потоа исцедете го алкохолот и измешајте со медот и истолчената жолчка. Оваа смеса да се држи на лицето 15 минути и потоа измијте го лицето со топла вода. Третманот повторете го до три пати во неделата.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...