Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Маникир за жени со стил

Во зависност од вашите сопствени преференции, откријте го вистинскиот тон на белата боја, кој ќе ги краси вашите раце. Ако оваа боја не е целосно по баш вкус, одберете потранспарентна, но оваа сезона белата боја се врати во мода, а нам многу ни се допадна!

httpv://www.youtube.com/watch?v=6CHg-a23r5g

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...