• Сподели на:

Камилица – природно средство за нега на кожата

___

Тоа што жените најмногу ги интересира е дека камилицата може да се користи како дел од дневниот третман на кожата. Секојдневното миење на лицето со чај од камилица се препорачува за сите жени кои имаат проблеми со воспалителни процеси на лицето.

Се што треба да направите е да сварите чај од камилица и да оставите да отстои 10 минути. Потоа откако ќе се олади до собна температура, измијте го лицето со чајот.

 


Оставете коментар

___