• Сподели на:

Каков кармин треба да носат русокосите?

___

Од неутрални до длабоки, темни бои. Токму русата коса ви овозможува да експериментирате со разлини бои на кармини. Прочитајте која боја на кармин најмногу и одговара на вашата нијанса руса коса.

Црвениот кармин го потенцира вашиот сексапил. Жените носат црвен кармин со децении. Тој никогаш не излегува од мода. Можете да носите каква сакате нијанса на црвен кармин, освен онаа најтемната што потсетува на кафеава. Одберете сјаен кармин за вашите усни да изгледаат сочно и полно. Доколку се решите за црвен кармин, останатиот дел од шминката треба да биде суптилен.

Statija gallery photo

 

Месо боја карминот е кармин за модерен изглед. Тој одговара на секоја нијанса на кожа и руса коса. Можете да го носите баз разлика дали имате полни или тенки усни. Нагласете ги очите за да добиете совршен изглед.

Statija gallery photo

 

Ако имате песоклива руса коса, тогаш вие сте одличен кандидат за овошна боја на кармин. Боите како праска и кајсија се одлични за вас особено ако имате светол тен.

Statija gallery photo

 

Розовиот кармин е одличен за русокоси. Тој може да биде во која било нијанса, но внимавајте да одговара на вашиот тен. Затоа испробајте повеќе нијанси на розово и сигурно една ќе ви се допадне.

Statija gallery photo

 

Виолетовата боја на карминот ќе ве направи да изгледате софистицирано. Тој одговара на сите нијанси наа руса коса. Особено одговарана на девојки со светол тен и светли очи.

Statija gallery photo


Оставете коментар

___