Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Како брзо да направите мат лак за нокти

Мат лаковите за нокти се хит, а ако сакате да имате мат од вашата омилена нијанса еве како најлесно тоа да го направите.

Во сад со четка капнете неколку капки лак за нокти и во него измешајте малку пченкарен скроб па со чепкалка измешајте ги состојките. Со апликатор веднаш нанесете го лакот на ноктот. Внимавајте нанесувањето да биде со подебел слој па оставете да се исуши. По лакирањето, апликаторот пребришете го со отсранувач на лак за нокти, односно со ацетон и тоа е тоа – имате мат лак на вашиот нокт.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...