• Сподели на:

Интересни маникир идеи

___

Секоја девојка сака нејзините нокти да бидат средени. Лакирањето на ноктите за некои девојки е многу едноставно и тоа го прават како професионалните маникери. Па затоа ние ви предложуваме неколку идеи кои можете да ги направите дома.

Нема да потрошите ништо доволно е само лаковите што ги имате дома, вашата желба и инспирација.

Screenshot_24

За овој маникир потребно ви се само два лака

Screenshot_23

За овој маникир земете две бои што најмногу ги сакате, сунгер и безбоен лак.

Screenshot_22

Овој маникир можете да го направите со вашите омилени бои.

Screenshot_21

 


Оставете коментар

___