• Сподели на:

Идеи за маникир – за девојки со кратки нокти

___

Убавите нокти се женствен и подеднакво важен дел од женскиот изглед.

Не сите девојки можат да си дозволат долги нокти, па затоа пронајдовме неколку одлични идеи за маникир токму за нив.

Бледо розово и бело

Жолта

Лаванда

Леопард

Морнарски

Нијанси на виолетова

Нијанси на сина

Орнамент

Пастелни бои

Празнични

Романтични

Со цветови

Црна и бела месечина

Шарени точки


Оставете коментар

___