Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Домашен пилинг за лице

Пилингот за лице е многу корисен ако сакате да ги отстраните мртвите клетки и да и го вратите сјајот на кожата. Но пилинг за лице можете да направите и сами, за неколку минути.

За да направите добар пилинг потребно е да имате кафен шеќер, бидејќи е понежен од останатите груби честици кои се користат во козметиката. Помешајте го шеќерот со некое хранливо масло (бадемово или маслиново) кое ќе потикне микроциркулација и ќе и даде влажност на кожата. Пилингот нанесете го вообичаено, втријте го на кожата, исплакнете нежно со топла вода и нанесете хидрантна крема.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...