Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Диетален напиток за рамен стомак и потенки нозе!

Овој освежувачки напиток може да ви стане омилен летен пијалок!

Синтија Саши, девојката која го осмисли Саши напиток, тврди дека после 4 дена редовно конзумирање можете да изгубите 3 килограми и да намалите 10 сантиметри околу половината. А напитокот можете сами да ги направите, доколку имате свеж ѓумбир, свежи ливчиња од нане, една краставица, еден лимон и 8,5 чаши вода (користете чаша од 250 милилитри).

Начин на подготовка: Измијте го лимонот, пресечете го на половина и извадете ги семките. Секоја половина малку засечете ја и ставете ја во садот со вода (од 8,5 чаши). Не треба да го лупите лимонот, ниту пак да го цедите во водата. Краставицата излушете ја и исечете ја на кругови, па додатете ја во водата. Земете 8 до 12 ливчиња нане, измијте ги и додадете ги. Излупете го ѓумбирот и ставете го во смесата. Сега се заедно измешајте, покријте го садот и ставете го во фрижидер преку вечерта. Следниот ден пијте само Саши вода, разладена секогаш кога сте жедни. Ќе биде потребно да подготвите свеж напиток секои 4 дена, како би ги виделе резултатите.

Саши водата содржи 0 калории и позната е дека самата вода (8 чаши дневно) помага во намалување на тежината, а состојките го забрзуваат процесот на согорување на масните наслаги.

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...