• Сподели на:

Дали би ставиле маникир од змиска кожа?

___

Веќе е познато дека во светот постојат различни третмани за убавина, како убод од пчели или измет од ластовица, а сега животните се најдоа и во понудата на салоните за маникир. Најновиот тренд во Њујорк е маникирот и педикирот од змиска кожа.

Идејата змиската кожа да ја ставите на ноктите е на сопственичката на еден салон за убавина, која на ова се сетила кога нејзиниот син и донел кожа која змијата ја исфрлила.

Третманот на нанесување не е воопшто лесен и може да трае и повеќе од половина час, бидејки кожата се сече за совршено да го прекрие секој нокт, а залепена е на гелот за нокти.


Оставете коментар

___