Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Чисто лице со мед и цимет

Навистина е тешко да се ослободите од акните. Проблематичната кожа бара посебна нега. Редовното чистење, посебните препарати од кои многу се антибактериски и ја сушат кожата, до шминката која ќе ги прекрие неправилностите, но и дозволува кожата да дише. Ако ништо од тоа не е доволно, во својата рутина на нега вклучете и природни третмани кои сигурно ќе ви помогнат брзо да ги добиете саканите резултати.

Затоа што имаат јаки антибактериски својства, медот и циметот се идеални за нега на проблематичната кожа. Доволно е да три лажичиња со мед ги помешате со пола лажиче цимет, а смесата да ја нанесете на претходно исчистеното лице. Оставете да делува 15-20 минути, а потоа измијте го со млака вода. Маската нанесувајте ја на лицето 2 пати неделно.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...