Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Богата зимска маска за лице

На кожата во зима и е потребна богата нега. Ладното време и ветерот ја суши кожата и ја прави осетлива. За да го спречите тоа, најдобро е еднаш неделно кожата да ја “почастите” со хранлива маска која ќе ја обезбеди потребната влага и нега. Ова е едноставен рецепт за богата маска за која кожата ќе биде хридрирана, затегната, сјајна и нежна.

Потребни ви се банана и павлака. Половина банана изгмечете ја и измешајте ја со лажица паблака. Маската нанесете ја на чиста кожа на лицето и вратот и оставете ја да делува половина час. Измијте ја со млака вода, нежно исушете, па потоа на кожата нанесете вообичаена хидратантна крема.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...