• Сподели на:

5 летни бои лакови за нокти кои мора да ги испробате

___

Летото е идеално време за испробување на ведри и светли бои на лакови за нокти. Ако сеуште не сте ја освежиле својата колекција на лакови со нови бои, ви претставуваме 5 идеи. Ведрите бои на ноктите ќе ви примами насмевка на лицето. Посветете се на нега на ноктите, направете совршен маникир со некои од боите кои ги препорачуваме.

1. Јарко жолта – сигурно ќе привлече внимание

5

2. Фуксија – интензивна боја со која вашите нокти лесно ќе станат најдобар асесоар

4

3. Пастелна боја – без оглед за која ќе се одлучите, на пастелните бои секогаш ќе се навраќате

7

4. Црвена – класична црвена едноставно е избор кој не можете да го погрешите

2

5. Било кој светкав лак – посебно се популарни оние со децентни светки

3

 


Оставете коментар

___