Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

10-те најдобри бои усни за пролет – лето 2014

Температурата се зголемува и сонцето сјае: Пролетта, а и летото изгледа како да земале полн замав (иако е крај на Февруари)!

Спремете се новата сезона со овие 10 храбри и светли бои за усни и гарантирано ќе бидете сензација.

Bobbi Brown сјај за усни од цитрон

bobi brown

Maybelline Color Sensational Vivids црвен кармин

maybelline

Lancome Juicy Tubes Magic Spell сјај за усни

lancome
CoverGirl Lip Perfection Jumbo сјаен балзам за усни од боровинки

cover girl
Benefit Cha Cha од манго

benefit

 

Laura Mercier балзам за усни

laura
Revlon ColorBurst путер за усни

revlon

Burt’s Bees Lip Shimmer од цреши

burt
Dior Addict нежно розов кармин

dior
NARS Satin моливче за усни

nars

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...