• Сподели на:

10-те најдобри бои усни за пролет – лето 2014

___

Температурата се зголемува и сонцето сјае: Пролетта, а и летото изгледа како да земале полн замав (иако е крај на Февруари)!

Спремете се новата сезона со овие 10 храбри и светли бои за усни и гарантирано ќе бидете сензација.

Bobbi Brown сјај за усни од цитрон

bobi brown

Maybelline Color Sensational Vivids црвен кармин

maybelline

Lancome Juicy Tubes Magic Spell сјај за усни

lancome
CoverGirl Lip Perfection Jumbo сјаен балзам за усни од боровинки

cover girl
Benefit Cha Cha од манго

benefit

 

Laura Mercier балзам за усни

laura
Revlon ColorBurst путер за усни

revlon

Burt’s Bees Lip Shimmer од цреши

burt
Dior Addict нежно розов кармин

dior
NARS Satin моливче за усни

nars


Оставете коментар

___