• Сподели на:

Трејлер од новиот филм на Angelina

___

Погледнете ја најавата за филмот “Unbroken”, за олимпискиот спортист кој преживеа пекол додека беше воен затвореник.

Angelina Jolie е режисер на филмот “Unbroken”, во кој е прикажан дел од животот на спортистот Louie Zamperini додека беше во јапнскиот логор како воен затвореник.

Главната улога ја толкува Jack O’Connell и ова е втора режисерска “улога“ за оскаровката.


Оставете коментар

___