Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

На иста адреса

„Marvel Studios“ – Датуми на нови филмови до 2018 година!

Марвел го објави распоредот на издавање на новите филмови за следните пет години, како предупредување од типот „овие се наши викенди“ према другите филмски компании кои планираат да објават филм во периодот од сега до 2019 година.

Веќе знаеме што ќе гледаме до 2016 година, а иако сеуште немаме филмски наслови, знаеме кога потенцијалните хитовите на Марвел ќе ја доживеат својата премиера.

Еве ја целата листа, вклучувајќи го и она што веќе е познато.

Avengers: Age of Ultron на 1-ви Мај, 2015

Ant-Man на 17-ти Јули, 2015

Captain America 3 на 6-ти Мај, 2016

8-ми Јули, 2016 (се шпекулира дека е Doctor Strange)

5-ти Мај, 2017

28-ми Јули, 2017

3-ти Ноември, 2017

6-ти Јули, 2018

2-ри Ноември, 2018

3-ти Мај, 2019

Што можат да донесат мистериозните дати. Знаеме дека ќе има „Avengers 3“ некаде низ нив, најверојатно кон крајот на 2018-та или во 2019-та година. Што уште? Уште еден „Iron Man“, уште еден „Thor“,  продолжение на „Guardians of the Galaxy“ ?

Шпекулациите можат да започнат!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...