Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

На иста адреса

Ајронмен и Капетанот Америка го спасуваат Новиот Град!

Сите акциони херои од Капетанот Америка, Ајронмен од Хулк, ги здружуваат силите во продолжението на” Одмаздници”, за од злобниот робот Ултрон да го  одбранат светот и Новиот Град, место во земјата Соковија во која се зборува српскиот јазик.

Поради тоа на снимањето на овој акционен хит околу тврдината Бард во Италија, се е напишано на кирилица, а на сетот од главните ѕвезди во моментов се таму , Џереми Рејнер и Елизабет Олсен.

Приказната ги води до оваа “Нова” Србија која сеуште се опоравува од катастрофалниот земјотрес и други непогоди која ја погодиле.

На сетот е создаден имагинарен град како и секој друг на Истокот. Имињата на продавниците, баровите, автобуските станици , сите се обележани на српски , а таму е дури и мапата, која ги покажува сите стратешки точки на Ново Место.

Како оваа српско спомнување во продолжението на серијата ќе помогне во промоцијата на земјата останува да се види.

Снимањето започнува во понеделник во Италија, а премиерата е Мај 2015.

Во филмот, исто така глумат Крис Хемсворт како Тор, Крис Еванс, Семјуел Л. Џексон  и Џејмс Спајдер како главен негативец.

Инаку, ” Одмаздници ” е на листата на најуспешните филмови во светот. Тие држат рекорд за остварената добивка во текот на првиот викенд од филмот, направен по Марвеловите супер херои и заработил во целиот свет  1.5 милијарди $.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...