Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Предности во врската со самохрана мајка…

Храбри, вредни, независни , способни и полни со љубов … Токму такви се самохраните мајки ! Откријте пет факти по кои тие се идеални љубовни партнерки .

 

Многу мажи сериозно ќе размислат дали треба да стапат во врска доколку жената која им се допаѓа е самохрана мајка. Најчесто се откажуваат од врската со жена која има дете заради  предрасудите кои преовладуваат во современото општество, а кои беа актуелни и порано.

 

Сепак, тоа се само предрасуди и заблуди. Една од нив е дека овие жени се обидуваат да најдат замена за таткото на детето , која нема многу врска со вистината. Гледањето со самохрана мајка ретко има лошо искуство . Покрај тоа, постојат бројни предности во љубовната врска со една зрела жена, која е независна , способна, интелигентна , реализирана во најдобрата улога во која може да се најдат, жените – улогата на мајка.

 

Затоа, важно е самохраната мајка да излезе од нејзината сенка и да и признаеме дека и таа знае да се забавува и да посакува. И тоа никако не треба да биде тајна. Зошто би било?

 

Дознајте кои се предностите во врската со мама- херој.

 

Уживање во одличен секс.

Ако имате околу 40 години, вие сте на врвот на вашиот сексуален живот. За вас, експертите имаат одлични  вести: речиси и да нема самохрана мајка која е лоша помеѓу чаршави. Поголемиот дел од самохраните мајки се излезени од лоши врски, и се подготвени да го истражуваат сексот, да пробаат нови работи, целосно да уживаат во својата новооткриена слобода.

 

Биолошкиот часовник не им пречи.

Постојат мажи кои се загрижени и исплашени кога жената на почетокот на врската, по два или три месеци, планира потомство. Ако ова е вашата загриженост, самохраната мајка е вистинскиот избор за вас – таа е веќе мајка на еден (или повеќе) мали личности. Ако посака повеќе деца, за тоа ќе зборува подоцна, но сигурно не на самиот почеток од врската.

Таа е независна и силна.

Се разбира дека како и секоја друга жена ќе сака да се реши проблемот, кога тоа се случува, но и доколку самохраната мајка изјави дека треба сериозно да се зборува. Таа нема да плаче, нема да дава нелогични причини за своето лошо расположение и нема да претера со поплаки во врска со вашето однесување. Единствена желба и е една чаша вино и разговор за вашите проблеми како возрасни особи.

 

Самохраната мајка е суперхерој!

Жените кои сами ги воспитуваат, негуваат и се поддршка на нивните деца се меѓу најмоќните личности на планетава. Тие се стабилни и способни, и ништо не може да ги изненади. Секаде присутни и знаат речиси сè, а понекогаш ќе делува како вашата партнерка да има магиска моќ – дека може да лета, да го забавува или забрзува времето и две јајца, грст брашно и јаболко во еден момент ќе го претвори во вкусна торта!

 

Секоја мајка е зрела.

Самохраните мајки родиле дете (или повеќе деца), ги одгледуваат, се грижат за нив, се соочуваат со детските болести, со несоница, со училишниот стрес … Тие се разведени или вдовици, а сега самите ја издржуваат нивната млада фамилија. Дали навистина мислите дека една таква жена ќе прави драма од љубовната врска? Не, не, затоа што таа самохрана мајка е силна жена која израсна и има големо искуство, дури и ако таа е многу млада. Таа е зрела и реална и нема да започне детска кавга со вас, ако на време не и одговорите на пораката – навистина, дури нема ни забележи дека не сте и одговориле.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...