Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Ова се најпопуларните женски бебешки имиња за 2016-та!

Доколку чекате бебенце и знаете дека ќе биде женско, можеме да ви помогнеме да добие име кое има свое значење, а истовремено е и во тренд.

BabyGirl

Идни мајки и татковци,  oва е листата  на женски имиња кои ќе бидат најпопуларни во 2016 -та година: Амелиа, Оливија, Ема, Шарлот, Ела, Ава, Миа, Изабела, Ебигејл и Емили.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...