Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Мики Маус: Секогаш омилена тема за детска соба

Омилениот цртан лик може да биде поблиску до вашите деца ако изберете така да ја дизајнирате детската соба.

Мики Маус е цртан лик кој го сакаат сите деца во целиот свет, додека девојчињата повеќе ја сакаат Мини Маус.

На сликите можете да видите неколку соби креирани со тема Мики Маус, како и посебни додатоци кои се користени за да се пополни сликата и дизајнот на собата.

Собата може да биде едноставна само со постелнина која го има на себе ликот од Мики или пак со специјално дизајниран мебел кој на себе го има Мики.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...