Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Медицинско чудо: Мајчината прегратка го вратило во живот бебето (ВИДЕО)

Кејт Ог добила близнаци, меѓутоа докторот и кажал дека едното бебе за жал починало.

 Раѓањето претставува еден од најубавите моменти во животот на секој човек, но за жал за Кејт и Дејвид тоа било стресно искуство.

Мајката ги прегрнала двете бебиња, ги доближила до своите гради и ги држела два саати. Пред нејзините очи, бебето за кого докторите константирале дека починало, земало воздух и почнало да плаче. Докторите, а ни самата мајка не можеле да поверуваат што се случило.

Ова е доказ дека мајчиниот допир, топлина, љубов и енергија можат да го направат невозможното.

httpv://www.youtube.com/watch?v=FJ39-KJr_vA

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...