Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

За среќен брак дозволете мажот да шета!

Тие тврдат дека жените постојано влијаат врз сопругот за да престане да се гледа со неговите пријатели и доаѓа до конфликт. Авторите велат дека нема ништо полошо од тоа што жените го организираат социјалниот живот . Но во исто време сугерираат дека жените би требало да ги охрабрат своите сопрузи да го поминат времето со своите пријатели.

Машката способност да отиде да одигра утакмица или да испие неколку пијачки со пријателите е од клучно значење за зачувување на независноста во секојдневниот живот. Ако тој мора секогаш со себе да ја носи жената и неговата сопруга почнува да манипулира со пријателите, тука настанува проблем.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement