Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Кога е вистинско време за намалување на килограмите после пораѓањето

Време за здраво слабеење после пораѓањето е од три месеца до година дена после пораѓањето, а мајките кои во тој период не го симнат вишокот на килограми кој го добиле за време на бременоста, имаат 25 проценти поголем ризик од покачен крвен притисок, дијабетис или срцеви болести.

Повеќе од 80 проценти од мајките не слабеат во првите три месеци по пораѓањето, а екстремното слабеење во стилот на холивудските трудници не се препорачува поради голем шок на организмот.

Сепак после првите три месеца, препорачливо е да почнете полека да слабеете о да се враќате на старата тежина, со што се намалува ризикот од болести.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...