Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Каква мајка, таква ќерка – 7 мини копии на славните дами

Сличноста помеѓу мајките и ќерките е честа појава во целиот свет. Од тоа не се исклучени и познатите дами од светот на филмот и моделирањето. Овие седум убавина од светот најдобро ја отсликуваат познатата изрека дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото.

На Инстаграм профилот на Харпер Седум Бекам поставени се  фотографии на оваа слатка девојка во споредба со нејзината позната мајка на слична возраст. Харпер е можеби принцеза на татко, но вистинската мини копија на  Викторија Бекам.

Во нашата фото галерија може да видите ќерки што личат на својата позната мајка.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...