Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Како изгледа вереничкиот прстен што ќе ви донесе среќа?

Ако е дојден денот кога сте решиле да ја побарате раката на вашата сакана, најдобриот избор е прстен со розов камен. Ќе ви кажеме и зошто…

Според експертите ова е многу подобра алтернатива од класичниот прозирен камен. Сите нијанси на розовата боја се хит оваа година кога станува збор за тенденциите во областа на накитот и аксесоарите. Нијансите на оваа нежна боја присуствуваат речиси во сите најнови колекции на врвните брендови.

А сега да се вратиме на темата, односно да ви откриеме зошто овој прстен ќе ви донесе среќа. Според експертите тој треба да биде комбинација од розов камен, бело и жолто злато. Розовата боја е симбол на искрената длабока љубов или вечната љубов. Жолтата боја ја симболизира верноста, а белата ја претставува духовната врска што ве поврзува како и заветот даден пред Бога.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement