Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Домашниот миленик го прави детето поздраво и послабо

Барем еднаш во животот родителите се судруваат со желбата на своето дете да им земат домашно милениче. Според многу истражувања до сега се докажало дека миленичето делува како лек за редица здравствени и социјални проблеми.

Одгледувањето на миленикот може да помогне на целото семејство да живее подобро. Животните можат да помогнат во борбата со широко распространетите современи проблеми како дебелината кај децата, индивидуалната социјализација во општеството и прифаќањето од страна на спротивниот пол, како и за подобрување на детскиот имунитет и превенција од развој на алергии.

Со други зборови – домашниот миленик навистина ќе испадне дека е најдобриот пријател на човекот – не само во буквална но и во метафорична смисла. Клучот кон здрав начин на живот и позитивна социјана интеграција може да биде среќниот живот со миленичето и сите дополнителни позитивни емоции, кои тоа може да му ги донесе на својот сопственик.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...