Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Женски професии кои ги привлекуваат мажите

Некои од жените имаат омилени машки професии а пак мажите паѓаат на одредени професии. Ова се неколку професии кои ги привлекуваат мажите.

Несомнено, општо познато е дека мажите “паѓаат” на жена во униформа, независно дали е спасувач на плажа. Стјуардеса, доктор или адвокат. Важно е дека за професијата е потребна одредена униформа., а посебно кај жените кои се полни со сексапил и плус униформата, мажите дефинитивно неможат да одолеат. Затоа и повеќето униформи претставуваат одреден фетиш и често се користат како предигра.

Многу мажи ги привлекуваат и жени кои пак имаат машки професии. Класика е на пример жената кога е полицаец или авто механичар… Што е поубаво од тоа да некоја жена ви го поправа автомобилот, која дефинитивно знае што не е во ред со него. Секако сликата ги поттикнува машките фантазии, или пак жена полицаец која приведува некој маж со лисици.

Исто така мажите ги привлекуваат и жени кои се професионално инволвирани во танци (балет, спортско играње дури и стриптизети). Со самата помисла на мажите што кријат под униформата, какво вајано тело имаат фантазијата ја поминува секоја граница.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...