Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Зошто некои жени се толку лоши во сексот-  4 главни причини!

Сите толку очајно сакаме сексот да биде совршен како на филм, но вистината е дека тоа никогаш не е случај. Сепак, најголема пречка за идеален секс може да се најде во нашата глава.

Еве неколку причини како лошите умови можат да остават лош впечаток во кревет.

  1. Вие сте сосема несигурни

Освен ако навистина сакате да ги види вашите мани, не потенцирајте какви се вашите гради, големината на вашиот стомак како и целулитот по вашите нозе и задник.

Дозволете му да го сака вашето тело. Ако вам не ви се допаѓа, не значи дека нему не му се допаѓа. Вистината е дека најверојатно нема да ги види вашите недостатоци, освен доколку не го принудите. Значи, престанете со чувство за жал за себе и како тоа имате  одвратно тело, веднаш престанете да му кажувате дека тој заслужува поубаво девојче и се ќе биде во ред. Инаку, како може да очекувате за него да бидете секси девојка која постојано нагласувате дека тоа не сте!

  1. Вие сте опседнати со своите недостатоци

Тешко возможно е да се најде жена која е сосема задоволна со своето тело. Сите дами имаат недостатоци, а најлошото нешто е кога ќе станат опсесија. Бидејќи вие не можете да престанете да размислувате за маните, најдобро е да се води љубов во средина која тие не ги истекува. Ова значи затемнети светла, секси долна облека што ги истакнува облините на најдобар можен начин, па дури и со врзани очи на партнерот ако е потребно. Ова, се разбира, краткорочни решенија, но тие можат да помогнат.

  1. Едноставно не ви е до секс

Одговорот е едноставен – треба повеќе возбуда! Кога девојката е многу возбудеаи, таа не размислува за мали работи, како што е целулитот и сало, целосно се опуштена и ужива во сексот. Добра идеа е да се врзат очите и само да се ужива во чувството. Заборавете за она што вашиот партнер сака неколку моменти и целосно препуштете се на уживање.

  1. Ја одбивате неговата блискост

Интимност, физички и емоционални врски е суштинска компонента на секоја врска. Ако го лишите од интимност како некој вид на казна, само повремено да го почастувате со сензуален допир кога тој бил “добро момче”, тогаш не можете да очекувате неверојатен секс. Блискоста е потребно да се задржи во врската за да функционира нормално и не треба да се гледа како алатка за казнување.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...