Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Знаете ли зошто жените глумат оргазам? (Видео)

Оргазмот секогаш бил и ќе биде предмет на дебата. Овој пат на наша мета се најде научниот доказ кој упатува на главните причини за неговото лажирање. Всушност, за многу жени сексуалниот врв е непознато доживување, а понекогаш единствен начин да почувстваат барем дел од тоа што се нуди е да глумат.

Постојат многу потенцијални причини зошто жените се доведуваат во оваа незавидна ситуација. Многу дами оргазмот го сметаат за обврска додека водат љубов, други неможат да се опуштат, а многу за неможноста да го достигнат врвот го обвинуваат партнерот.

 seks-orgazam-670x447

Сепак студијата објавена во  магазинот ”Journal of Sexual Archives” фрла светло на ова уште недоволно истражено подрачје. Во истражувањето учествувале 481 хетеросексуални млади жени кои со научниците ги споделиле своите искуства.

На основа на тоа, истражувачите дошле до заклучок дека жените глумат оргазам за да не го повредат партнерот, заради грижа за неговото задоволство, за да го скратат сексот, но многу сметаат дека глумење на оргазмот го олеснива вистинското достигнување на врвот.

Оваа студија, која навлегува во самата срж на овој единствен феномен, го потврдува фактот дека жените често пати ги ставаат потребите на партнерот пред своите, а во тоа им помага лажниот оргазам.

httpv://www.youtube.com/watch?v=oSvufO2953E

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...