Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

ЗА МАЖИТЕ: 5 ЛАГИ ЗА СЕКСОТ во кои не смеете да верувате!

Не е важно колку знаете за сексот, сигурни сме дека сепак верувате во некои од следните заблуди. Доколку се грижите за вашиот сексуален живот и здравиот однос во вашата врска, време е да го промените вашето мислење.

Дали ви се чини дека знаете се за жените и сексот? Сте имале многу девојки досега, и скоро сите пози сте ги пробале во вашиот живот? И да е така, некои заблуди за женската сексуалност се толку далеку отидени во машките кругови, што скоро сите припадници на посилниот пол веруваат во нив, иако не би требало.

За да не бидете како еден од нив, време е да се издвоите од масата на незнајковци и да бидете свесни дека следните точки немаат никаква врска со реалноста.

ЖЕНИТЕ САКААТ СЕКС ВО ТРОЈКА

Мажите мислат дека жените многу често фантазираат за други жени, а уште повеќе уживаат ако во тие слики им се придружи маж. Навистина, можеби на некои дами им е тоа привлечно, но исто така постојат и оние кои се гадат од таа идеја.

 Analni-seks2

ЖЕНИТЕ САКААТ АНАЛЕН СЕКС

Во порно филмовите мажот воопшто не бара начин како да “каже” за овој предлог, ниту се грижи дали тоа нејзе и е непријатно или болно. Во реалноста, вакви или слични авантури на секс подразбираат стабилна врска, доверба, голема количина на лубриканти и понекоја чашка за опуштање пред сексот. Затоа бидете нежни кон вашата партнерка.

 Orgazam

ЖЕНИТЕ НЕМААТ ПОТРЕБА ОД ОРАЛЕН СЕКС

Од некоја причина, мажите мислат дека апсолутно задоволство на жената е нему да му пружи орален секс, но истовремено не уживаат толку кога го добиваат. Но, момци, навистина сте во заблуда! Точно е тоа дека на жената и е важно мазењето, секси разговорите, нежните бакнежи по вратот, грицкањето на ушите, но и тоа како им е важен и оралниот секс!

 Intimna-frizura

ЖЕНИТЕ ИМААТ ВЛАКНА САМО НА ГЛАВАТА

Во машката свест не постои поимот “пораснати влакна”, “алергиски осип”, или “фаза три дена по депилирање”. Тоа е така се додека не се впуштите во вистинска врска и сфатите дека интимната хигиена и разубавувањето е секојдневна обврска на жената која одзема многу време.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...