• Сподели на:

Сигурни знаци на апстиненција: Како да препознаете жена на која и фали секс?

___

Многу знаци откриваат дека жената е желна за машки допир и дека долго немала односи, меѓу кои има физички знаци но и начин на однесување.

Исто како што се приметува кога на некој не му фали секс, исто така се приметува и дека апсиненција е на повидок.

Физички знаци на апстиненција:

Поспаност

Поради недостаток на природен седатив – хормонот окситоцин, кој се лачи за време на оргазмот, жената може да помине бесони ноќи вртејќи се низ креветот.

Стар изглед

Калогенот, кој се произведува при редовни односи ја прави кожата мазна и свиленкаста. Порати недостаток на калоген, жената може да изгледа постаро одколку што е. Прогестеронот, кој телото го произведува за време на сексот, ги отстранува акните на лицето.

Жената на која и фали секс ја открива и нејзиното однесување :

Често зема лекови против болки

Жените кои редовно имаат секс немаат проблем со окситоцинот. Тој делува и на ублажување на болките и грчевите.

Стално е болна

Интимните односи ја зголемуваат количината на антивирусни антитела за 30 проценти.

Редовно заборава се и сешто

Сексот влијае на циркулацијата, а подобра циркулација значи и подобра работа на мозокот, подобра меморија и учење на нови работи.

Незадоволна е од себе си

Верувале или не, сексот влијае на женската самодоверба.


Оставете коментар

___